اعلامیه هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

از خواست های زندانیان سیاسی متوسل به اعتصاب غذا، پشتیبانی کنیم!


ایرانیان آزادیخواه!

اعتصاب غذای گروهی از زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت وارد سومین هفته خود شده و با پیوستن گروهی دیگر از زندانیان سیاسی از اوائل هفته گذشته به اعتصاب غذاکنندگان، این اقدام اعتراضی آزادیخواهان زندانی وارد مرحله تازه‌ای گردیده است. این درحالی است که مقامات زندان همچنان از پاسخ به خواست های انسانی فرزندان آزاده مردم سرباز می‌زنند. برپایه اخبار رسیده، در حال حاضر آقایان حجت زمانی، جعفر اقدامی، ولی‌الله فیض مهدوی، دکتر فرزاد حمیدی، بینا داراب زند، مهرداد لهراسبی، ارژنگ داوودی و حشمت‌الله طبرزدی در حال اعتصاب غذا هستند و به تدریج بر شمار کسانی که به اعتصاب غذا می‌پیوندند، اضافه می‌شود. زندانیان سیاسی در اعتراض به نقض مستمر حقوق بشر، سرکوب مطبوعات و دانشجویان، و به ویژه علیه ایذای مضاعف زندانیان که گروهی از زندانیان سیاسی را به زندان‌های عادی منتقل کرده‌اند، از غذا خوردن دست کشیده‌اند و مطابق آنچه که شایع شده، هم اکنون حال برخی از آنها رو به وخامت گذاشته است.
زژیم که سرکوب گسترده و سازمانیافته علیه روشنفکران هنرمند و نویسنده، دانشجویان و روزنامه‌نگاران و وبلاگ نویسان را از مدتی پیش به اجرا گذاشته، در تکمیل همین سیاست، آزاز علیه زندانیان سیاسی را شدت داده و برای درهم شکستن اراده آزادیخواهان دربند به هر اقدام ضد انسانی متوسل می‌شود. دستگاه قضائیه جمهوری اسلامی با صدور احکام سنگین زندان، جریمه نقدی و محرومیت‌های شغلی و اجتماعی علیه آزادیخواهان، برآنست که فضای رعب را بر سر مخالفان و منتقدان خود بگستراند و در همان حال با توسل به انواع شکنجه‌های حسمی و روحی علیه زندانیان، صداهای اعتراضی را خفه کند. اما، فریاد آزادیخواهی در کشور همچنان بلند است و حتی زندان‌ها و شکنجه‌گاههای رزیم نیز به میدان اعتراض علیه استبداد فقاهتی بدل شده‌اند.
آزادیخواهان!
از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی پشتیبانی کنیم و صدای اعتراض آنان را به گوش جهانیان برسانیم. در کنار مخالفت با زندانی شدن آزادیخواهان کشور، رژیم را تحت فشار بگذاریم تا به حقوق اولیه زندانیان سیاسی گردن نهد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
۱٣ بهمن ۱٣٨٣